Trener Dinama: Prvenstvo nije gotovo, još su ispred nas dvije utakmice

LinkedIn

Jučer je bio ključan dan za otkrivanje vrha HNL-a. U nastavku ćete moći saznati sve o tome kakvo je trenutno stanje na ljestvici i tko ima priliku uzeti naslov te izjave trenera i igrača nakon utakmice.

Tko je ostao, a tko ispao iz utrke?

Jučer je Dinamo slavio protiv Osijeka 3:0 što znači da Osijek više nije u utrci za naslov jer njima je jedino odgovarala pobjeda na Maksimiru. Druga važna utakmica koja se jučer odigrala je završila također 3:0 gdje je pobjedu odnio Hajduk, a Rijeka poraz.

Za Dinamo prvi gol je dao Oršić u 34. minuti kojem je asistirao Petković. Pred kraj prvog poluvremena Osijek se susreo s još jednim problemom, a to je crveni karton za Cheberka. U drugom poluvremenu uslijedila su još dva gola, jedan u 60. minuti koji je dao Špikić te u 81. minuti zabija Menalo za konačnih 3:0.

Luka Menalo je podijelio što misli o utakmici.

„Slavlje je prisutno zbog pobjede u derbiju, ali ne smijemo se zavaravati da je to gotovo, da smo već prvaci“

Dosta slična situacija bila je i na utakmici Hajduk-Rijeka. Prva dva gola zabio je Livaja, a treći je postigao Mikanović. Time je Hajduk već u prvom poluvremenu vodio s 3 gola razlike, a u redovima Rijeke, Drmić je dobio crveni karton u 56. minuti.

Trenutno naslov mogu osvojiti ili Dinamo ili Hajduk. Dinamo je trenutno prvi sa 73 boda, a slijedi Hajduk sa 69 boda. Na trećem mjestu je Osijek sa 65 bodova, ali kao što smo već naveli, oni nažalost nemaju više mogućnost osvojiti naslov.

Tablica HNL-a

„Prvenstvo nije gotovo, ispred nas su još dvije utakmice, dobivena su značajna tri boda“. Rekao je trener Dinama, Ante Čačić

Dinamo ponovno ima priliku osigurati naslov ako iduću utakmicu protiv Šibenika pobijedi. Tada zadnja utakmica koju bi igrao protiv Hajduka ne bi bila važna zbog prednosti u bodovima. Hajduk prije te utakmice na Poljudu dočekuje Istru te nema prostora za pogreškom.

Kako je utakmicu komentirao Nenad Bjelica?

Na konferenciji za medije osječki trener je dosta naglašavao kako su svi skupa morali željeti tu titulu malo više.

„Uspjeli smo skoro do kraja biti konkurentni, ali za nešto više trebamo svi puno više željeti i raditi“.

Također je naglasio kako je velika razlika između Osijeka i Dinama, ističući kako je samo u proračunu razlika 45 milijuna eura. Također je istaknuo: „Nemamo mi ni taj gard osvajača titule, Rijeka to ima jer je osvajala Kup i to se tek mora stvoriti“.

Zadnja utakmica na Maksimiru

Zadnja utakmica ovog kola odigrat će se na Maksimiru gdje će Dinamo dočekati Hajduk. Prethodno smo već objasnili kako do tada Dinamo već može osigurati naslov, ali ako dođe do kiksa protiv Šibenika, ta utakmica će odlučiti osvajača naslova. Dinamo je već do sada uspio prodati oko 10 000 paketa ulaznica, a očekujemo da će i na toj utakmici biti jednako dobra atmosfera kao i na jučerašnjoj.

Preostaje nam vidjeti hoće li Hajduk uspjeti zaustaviti Dinamov niz osvajanja HNL-a ili će pak Dinamo još jednom postati prvak.

GNK Dinamo

Podijeli

O autoru

Bok. Studiram Poslovnu ekonomiju na EFZG-u te sam trenutno na četvrtoj godini. Timu Manager sam se pridružila 2018. godine i od tada sam najviše voljela pisati o tehnologiji i poslovnom svijetu. Kroz godine sam dobila priliku napredovati te sam od prošle godine urednica rubrike Business. Osim što aktivno pišem, također volim crtati, igrati video igre i pratiti sport u slobodno vrijeme. Smatram da je u životu potrebno biti ambiciozan i postaviti visoke ciljeve, ali isto tako i pronaći vremena za sebe.